není :( není :(

Kozlík a League of LegendsKozlík a League of Legends


LoL další fenomém který mne dostal :)

League of Legends, LoL nebo jen "lolko" a informace o něm

Pro začátek opět uvedu několik odkazů. Jsou vhodné hlavně pro úplné nováčky, aby se seznámili, protože dále už není nutné tolik studovat, ale rozvíjet své schopnosti bojovníka. Většina infornmací opět v angličtině.

Oficiální stránky hry:
Tip!
patch notes
info
EN / CZ
 
Tip!
nový šampioni
info
EN / CZ
 
Další velmi užitečné weby...:
Tip!
MobaFire.com
ikona


I tak mi dovolte stručný úvod do problematiky světa LoL.
Vaš první krok je i zde registrace na officiálních stránkách hry. Poté si nainstalujete klienta a po spuštění si zvolíte jméno pod kterým vás ostatní hráči budou znát, tzv. Summoner. Toto jméno se nemusí shodovat s nickem zvoleným při registraci. Vaším úkolem je rozvíjet vaši postavu neboli sumonnera, který může bojovat jako jeden z mnoha hrdinů (100+). Platidla ve hře jsou dvě RP (riot points - za reálné peníze) nebo IP (influence points - za hraní hry) za které si můžete koupit jakéhokoliv hrdinu. Dále je možné si zakoupit i skin, ale ten už jen za RP. Tyto hrdiny si můžete koupit a hrát za ně kdykoliv nebo využívat "volné hrdiny". Volní hrdinové jsou vždy přesně určení pro určitý týden jako "free to play", takže za ně můžete hrát i když je nemáte koupené. Jako každá vyvíjející se postava má i váš sumoner na cestě od prvního do třicátého levelu různé schopnosti (masteries), kouzla (spells) a runy (runes). Tyto vlastnosti se hodí pro každou postavu jiné, proto je dobré si vše správně nastavit a hlavně zvolit před samotným bojem.

Masteries - drobná vylepšení či specializace, která vám mohou poskytnout výhodu nad protivníkem. Body můžete umísťovat do tří vývojových větví útok, obrana, užitečné.

Runes - další možnost získat drobnou výhodu. Jedná se o runy, které si můžete zakoupit za IP. Opět je důležité myslet na to, že pro každou postavu se hodí něco jiného.

Spells - před samotným bojem máte možnost vybrat si dvě kouzla. Jednotlivá kouzla se vám automaticky odemknou na určitém levelu vašeho sumonera. (vyléčení, zrychlení, zpomalení, atd.)

Každý hrdina je specifický svými vlastnostmi (health, attack, spells, difficulty) a také tím jakou roli může zastávat (ranged, tank, support, assasin, mage, jungler, atd.). Každý má i svou historii a důvod, proč do ligy vstoupil a na vás je už jen užít si dobrou hru. Možná vám bude chvíli trvat než najdete vhodnou postavu, ale rozhodně to stojí za to a není dobré "házet flintu do žita" pokud vám první hrdina nebude vůbec vyhovovat.

Asi nejhranější mapa "Summoner's Rift" lze hrát 3vs3 nebo 5vs5, případně ?vs?, pokud zvolíte custom game. Turnaje se hrají 5vs5. V týmu by mělo být v ideálním případě následující složení: tank (top), jungler (jungle), AP (mid), AD Carry (bot), support (bot). Ale než se dostanete na klasickou hru, jestli vůbec, každý máme dar pro něco jiného. Budete hrát nejspíše proti botům (počítačem ovládaní protivníci) a v tom případě se často setkáte se složením 2x top, mid a 2x top bez junglera. Ale i zde se najdou lidé, ktěří si chtějí potrénovat boj v džungli a potom bude někdo na topu sám proti dvěma botům.

Později nejspíše přidám další info, ale psát tu teď další informace je myslím zbytečné, takže neotálejte a přistupte rovnou k registraci a užijte si hru.

Náhodně vygenerovaný champion:

Sona, Maven of the Strings
Sona, Maven of the Strings
Sona, Maven of the Strings
 
Staty:
 
attack:
defense:
ability:
difficulty:
 
Role:
primární -> Support
Support
sekundární -> Mage
Mage
 
Spelly:
passive:
Power Chord
Power Chord
active:
(Q)
Hymn of Valor
Hymn of Valor
active:
(W)
Aria of Perseverance
Aria of Perseverance
active:
(E)
Song of Celerity
Song of Celerity
active:
(R)
Crescendo
Crescendo
 


© 2005 - 2024, Kozlík    hostováno u BlueBoard
League of Legends and Riot Games are registered trademarks of Riot Games, Inc.